Porównanie giełd transportowych.

Porównanie giełd transportowych.
3.92 (78.46%) 39 głosów

Jaką giełdę wybrać, by osiągnąć jak najwięcej korzyści dla swojego przedsiębiorstwa transportowego.

 

porownanie-gield-transportowych2

W obecnych czasach, gdy życie wciąż przyspiesza, a konkurencja nieustannie depcze nam po piętach, każda minuta i każda złotówka wydają się być na wagę złota. Dlatego, równie ważne jak zdobycie zaufania klienta, jest dla przedsiębiorstwa optymalne planowanie frachtów i przede wszystkim ograniczenie do minimum, a najlepiej całkowite wyeliminowanie pustych przebiegów. Jak tego dokonać? Pod lupę trafiły cztery największe giełdy transportowe – narzędzia, które już teraz stały się niezbędne w codziennej pracy w branży TSL.  Jednak którą z nich wybrać, by nie stracić płynności finansowej? Którą wybrać, by móc w pełni wykorzystać flotę swoich pojazdów i zostawić konkurencję daleko w tyle? Odpowiedzi na część z tych pytań, zostały przedstawione w poniższej tabeli:

head-logo_03 wtrans trans logo
Ilość ofert na giełdzie do 450.000 ofert dziennie

ok. 28.000 ofert dziennie

ok. 150.000 ofert dziennie ok. 200.000 ofert dziennie
Jak długo giełda transportowa działa na rynku? Firma rozpoczęła działalność w 1997 Firma rozpoczęła działalność w 1996 roku  na rynku hiszpańskim i portugalskim, a od 2006 roku powstawały kolejne przedstawicielstwa w krajach Europy oraz Ameryki Południowej . Firma rozpoczęła działalność w 2004 roku na rynku polskim i rozszerza działalność w innych krajach europejskich. Firma rozpoczęła działalność w 1987 roku w Brukseli, obecnie działa w 27 krajach europejskich.
Czy można bezpłatnie przetestować giełdę? TAK, bezpłatny i niezobowiązujący 4 tygodniowy test pełnej wersji oprogramowania TAK TAK, 30 dniowy test. Dostępne jest jedynie bezpłatne demo programu.
Ile kosztuje przystąpienie do giełdy? Ustalenie zryczałtowanej opłaty następuje po okresie testowym i jest uzależnione od potrzeb danego przedsiębiorstwa. Wysokość miesięcznego abonamentu uzależniona jest od wielkości przedsiębiorstwa i waha się w granicach od 40? do 80?. Comiesięczna opłata abonamentowa.  293,97zł/miesiąc. Przy opłacie z góry za rok, 264,57zł/miesiąc. Opłata z góry w wysokości 240? na 6 m-cy; 69?/ miesiąc opłata z dołu przy umowie na czas nieokreślony, z miesięcznym okresem wypowiedzenia. Brak opłaty aktywizacyjnej.
Co otrzymam w tej cenie? W abonamencie: dostęp do giełdy ładunków i wolnych przestrzeni ładunkowych TC Truck&Cargo?, platformy przetargowej TC eBid? oraz do TC eMap?, czyli programu kalkulacyjnego trackingowego, pakiet bezpieczeństwa. W abonamencie: giełda ładunków, prywatna giełda ładunków Cargo Plus, Doc&Data (system zarządzania dokumentacją) oraz usługi dodatkowe zawarte w poszczególnych produktach. W abonamencie: giełda ładunków TransLoad, giełda pojazdów TransTrucks, pakiet bezpieczeństwa TransProtect, TransCommunicate, TrancConnect (oraz usługi dodatkowe zawarte w poszczególnych produktach). W abonamencie: zamieszczanie i wyszukiwanie ładunków, dostęp do bramki SMS, Route Planner Standart
Co wyróżnia giełdę spośród innych giełd? Ładunki z pierwszej ręki.Integracja systemów telematycznych z TC eMap?, umożliwiająca wyświetlenie pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne jednocześnie na jednej mapie. Dzięki temu można lokalizować położenie pojazdu na dany moment. Mapa zawiera również informacje o natężeniu ruchu drogowego.Barometr transportowy. Giełda posiada bogatą ofertę na Hiszpanię. Biała Lista, na którą wpisywane są firmy, które płacą wcześniej. Giełda posiada więcej ofert krajowych niż pozostałe giełdy; komunikator ułatwiający kontakt z kontrahentem. Sygnał  dźwiękowy powiadomień o nowej ofercie, opinie o kontrahentach. Giełda posiada bogatą ofertę ofert na Francję i Kraje Beneluxu.
Jakie warunki należy spełnić/ jaką dokumentację przedstawić, aby dostać się do giełdy? Należy przedstawić kopie dokumentów:wpis do ewidencji działalności gospodarczej lub KRS, Regon, Nip, ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej przewoźnika OCP lub/ i spedytora OCS, licencję na wykonywanie zarobkowego transportu drogowego rzeczy / spedycji, skan dowodu osobistego. Należy przedstawić kopie dokumentów:a) firma transportowa licencję na transport międzynarodowy, KRSW lub wpis do działalności, Regon, 3 referencje od  firm, dla których wykonywało się transport, przy czym wystarczy podać nazwę firmy, osobę kontaktową i numer telefonu, kopie dowodów rejestracyjnych posiadanych pojazdów, certyfikat kompetencji zawodowych oraz OC przewoźnika.b) firma spedycyjna: jak wyżej plus OC spedytora. Należy przedstawić kopie dokumentów: NIP; potwierdzających posiadanie statusu podatnika VAT; potwierdzających dane teleadresowe; potwierdzających zadeklarowane uprawnienia np. licencje; aktualny wypis z Ewidencji Działalności Gospodarczej lub KRS; dowodu osobistego. Należy przedstawić kopie dokumentów: NIP, Regon, KRS, OCP, licencję na przewozy krajowe lub/i międzynarodowe.
Jakie są warunki wypowiedzenia umowy? Wypowiedzenie należy złożyć 2 tygodnie przed końcem miesiąca, inaczej umowa przedłuży się automatycznie o kolejny miesiąc.

Brak ogólnodostępnych danych.

Umowę należy wypowiedzieć w formie pisemnej z zachowaniem dwutygodniowego terminu wypowiedzenia. Umowę należy wypowiedzieć nie później niż 3 miesiące przed planowanym upływem okresu obowiązywania, listem poleconym, chyba że warunki szczególne stanowią inaczej.
Bezpieczeństwo TimoCom stworzył cały pakiet bezpieczeństwa TimoCom Secure, który składa się z kilku filarów. Kontrola dostępu – dokładna weryfikacja nowych użytkowników. Dostęp do giełdy mogą otrzymać firmy istniejące na rynku minimum 6 miesięcy. Każda firma jest dokładnie sprawdzana, dzięki czemu ryzyko natrafienia na nieuczciwego kontrahenta jest minimalne. Dział TimoCom CashCare wspiera klientów w pozasądowym egzekwowaniu roszczeń. Giełda zapewnia również swoim użytkownikom bezpieczne połączenia internetowe, sprawny firewall i wielostronny system ochrony przed wirusami. Zamiast hasła klient pobiera jednorazowo osobiste zabezpieczenie dostępu (klucz bezpieczeństwa- TC Login), dzięki czemu po instalacji uzyskuje za pośrednictwem swojego komputera wygodny i autoryzowany dostęp do systemu. TC Profile – europejski indeks sprawdzonych firm transportowych.Odnośnie bezpieczeństwa kierowców, pojazdów i ładunków – niezastąpionym narzędziem jest TC eMap?, który pozwala na bieżąco monitorować na jednej mapie pozycje pojazdów wyposażonych w różne systemy telematyczne. Wtransnet wprowadziła serię filtrów i norm, które zawarte są w Systemie QAP. Weryfikacja firmy nie odbywa się tylko w momencie jej rejestracji. Giełda nieustannie monitoruje ich rzetelność. Zawiera filtry  wypłacalność i solidność znajdujących się na niej firm, gdzie weryfikowane są dokumenty rejestracyjne i transportowe, zawiera także listę sprawdzonych referencji dla przewoźników, ocenę wypłacalności firm (w oparciu o raporty Coface), raport nadużyć i Komisję Audytową, która może wyciągnąć sankcje w stosunku do firm, które nie przestrzegają norm działania.Lista firm usuniętych.Do zalogowania się do systemu niezbędne jest login i hasło. Trans.eu wprowadziła Certyfikat Rzetelnego Przewoźnika (TCC – Trans.eu Certified Carrier), w ramach którego wyróżnia firmy odznaczające się profesjonalizmem i rzetelnością. Tylko firmy transparentne, mające odpowiedni staż na rynku, mogące wykazać się profesjonalnym przebiegiem dotychczasowych zleceń mają szansę na otrzymanie Certyfikatu. Wraz z Certyfikatem firma otrzymuje również naklejkę na samochód, dzięki czemu również w trasie może pochwalić się swoim osiągnięciem.Do zalogowania się do systemu niezbędne jest login i hasło. Teleroute wprowadziła wskaźnik bezpieczeństwa STAR, który jest algorytmiczną oceną bezpieczeństwa transportu i integralną częścią programu Bezpieczna Giełda. Jest on obliczany na podstawie weryfikacji profilu firmy, akceptacji Kodeksu postępowania, stosowania e-Potwierdzeń oraz opinii innych firm. Giełda wprowadziła również narzędzia: Preferowane Firmy oraz Czarna Lista.Do zalogowania się do systemu niezbędne jest login i hasło.

Pozostałe informacje dotyczące giełd. www.timocom.pl wtransnet.com/pl/ trans.eu/pl/

teleroute.pl/

 

Wybór odpowiedniej giełdy transportowej to nie tylko gwarancja zleceń dla firmy, a co za tym idzie jej rozwój, ale także optymalizacja kosztów poprzez ograniczenie pustych przebiegów. Giełdy dają możliwość współpracy ze sprawdzonymi i rzetelnymi kontrahentami, umożliwiają monitorowanie pozycji pojazdu z ładunkiem, dzięki czemu ograniczają czasochłonne i kosztowne rozmowy telefoniczne. Dzięki takiej transparentności ładunku, eliminują również jego kradzieże. Wymienione zalety poszczególnych giełd to tylko wierzchołek góry, gdyż każda z nich nieustannie się rozwija, dopasowując swoje oferty i programy do zmieniających się potrzeb rynku.

 

 

 

Zapisz