Giełdy transportowe: którą wybrać? Opinie

4/5 - (219 votes)

giełda TimoCom

Giełda transportowa to skuteczne narzędzie optymalizujące transport. Warto jest zastanowić się nad wykupieniem do niej dostępu, ponieważ może okazać się, że nasza praca stanie się o wiele bardziej efektywna. Tak naprawdę w XXI wieku trudno jest sobie wyobrazić inne działania logistyczne niż te uskutecznione dzięki innowacyjnemu oprogramowaniu.

Oprócz opcji oferowania ładunków systemy i platformy giełd transportowych oferują także szereg innych możliwości, jak np. wyszukiwanie magazynów, kalkulacja tras i kosztów, monitorowanie transportów w czasie rzeczywistym, faktoring czy usługi windykacyjne.

 

Jakie korzyści daje giełda?

– oszczędza czas, ponieważ możemy komunikować się w jednej chwili z wieloma kontrahentami,

– usprawnia komunikację zewnętrzną firmy,

– pozwala na optymalizację zarządzania ładunkami i/lub flotą,

– każdego dnia daje dostęp do tysięcy ofert frachtów i wolnych pojazdów (u rekordzistów bywa, że liczba ofert przekracza milion dziennie!)

– umożliwia nie tylko skuteczne działanie na rynku spot, ale także pozyskiwanie długoterminowych kontrahentów,

– pomaga zyskać rozeznanie w bieżącej sytuacji na rynku i zachować konkurencyjność.

 

Na polskim rynku działa wiele giełd transportowych. Jednak tych, które się naprawdę liczą, jest zaledwie kilka. Wśród nich dwóch gigantów: System Smart Logistics dostarczany przez niemieckiego lidera rynku, czyli TIMOCOM oraz polska giełda transportowa na platformie Trans.eu.

Na czym polegają różnice? Trans jest przede wszystkim polskim produktem, który skupia wciąż raczej rodzime firmy, choć prowadzi również kampanie za granicą. Często jest wybierany przez przewoźników realizujących głównie transport krajowy.

Międzynarodowa giełda transportowa od TIMOCOM natomiast skupia firmy z całej Europy.

Ta międzynarodowość właśnie daje jej dużą przewagę. Dzięki niej użytkownicy giełdy transportowej mogą zdobywać dużo lepiej płatne ładunki z pierwszej ręki. Obsługa klienta świadczona jest w 25 językach, dzięki czemu nie trzeba się obawiać barier komunikacyjnych. Poza tym TIMOCOM ogromną uwagę przykłada do kwestii bezpieczeństwa i weryfikacji przedsiębiorstw chcących stać się użytkownikami oprogramowania. Trzeba też przyznać, że giełda od TIMOCOM jest prosta i intuicyjna w obsłudze.

Obaj dostawcy proponują swoim przyszłym klientom bezpłatny czterotygodniowy test. Warto sprawdzić oba programy i zobaczyć, która giełda ładunków przyniesie firmie większe korzyści. W dzisiejszym pędzącym świecie nie możemy sobie pozwolić na brak cyfrowych narzędzi, bo giełda transportowa może się okazać prawdziwą żyłą złota, jeśli będziemy z niej umiejętnie korzystać i poświęcimy jej odpowiednią ilość czasu.