Promocja na paliwo na stacjach Orlen nie dla każdego

Oceń nas

promocja-paliwa-poradnik-transportowy

Od 27 czerwca 2022 roku do końca wakacji na wybranych stacjach Orlen obowiązuje rabat na paliwo  – nawet 40 groszy na litrze. Aby go zdobyć należy spełnić kilka warunków – ściągnięcie aplikacji i odczytanie z niej kodu kreskowego przy kasie to tylko niektóre z nich. Ważne są również kupony zniżkowe, które wcześniej należy aktywować. Pomimo tego, że promocja trwa dopiero pierwszy dzień, w sieci już słychać głosy niezadowolenia. Kto nie skorzysta z promocji na paliwo na stacjach Orlen?

Warunki skorzystania z rabatu na paliwo

Tańsze paliwo dostępne jest tylko na wybranych stacjach. Warto więc zorientować się, gdzie zatankujemy taniej, zanim zalejemy bak. Przy kasie może okazać się bowiem, że pomimo posiadanej aplikacji, kodu i aktywnego kuponu, nie otrzymamy zniżki na paliwo.

Lista stacji benzynowych Orlen z promocją na paliwo:

https://vitay.pl/Letnia%20promocja%20rabatowa-%20Lista%20stacji.pdf

Rabat w wysokości 30 gr brutto za litr obejmuje maksymalnie 50 litrów benzyny lub oleju napędowego (LPG nie jest wliczone w promocję). Z Kartą Dużej Rodziny zniżka wynosi 40 gr/litr. Po przekroczeniu 50 litrów paliwa naliczana jest obowiązująca cena.

Ile razy można zatankować na Orlenie ze zniżką?

  • od 27 czerwca 2022 r. do 31 lipca 2022 roku – 3 razy,
  • od 1 sierpnia 2022 roku do 31 sierpnia 2022 roku – 3 razy.

Kto nie może skorzystać z promocji?

Pomimo tego, że w teorii rabat udzielany jest wszystkim tankującym, w praktyce nie obejmuje on przedsiębiorców zajmujących się transportem towarów. Jak zauważa Maciej Brzeziński z Auto Świat, 60 zł zniżki, czyli maksymalna kwota, jaką można zaoszczędzić miesięcznie, nie zrobi różnicy przewoźnikowi, który tankuje codziennie za kilkaset złotych. Oprócz tego w sieci słychać głosy niezadowolenia osób, które nie mogły skorzystać z kuponu podczas tankowania przez błąd serwera lub aplikacji. Akcja z pewnością nie spodoba się również mniejszym stacjom benzynowym, które mogą stracić dużo klientów detalicznych.

Mija dopiero pierwszy dzień promocji i trudno powiedzieć, jak będzie ona przebiegała. Po zgłaszanych przeciążeniach serwera i kolejkach przed stacjami możemy spodziewać się, że zainteresowanie będzie duże.

 

Źródła:

https://www.auto-swiat.pl/wiadomosci/aktualnosci/chcialem-zatankowac-taniej-na-stacji-orlen-jak-zatankowac-ze-znizka/rk3z0hy

https://businessinsider.com.pl/motoryzacja/orlen-ruszyl-z-promocja-na-paliwo-niektorzy-zyskaja-wiecej-niz-30-gr-oto-regulamin/vrtq1mj

https://vitay.pl/rabaty