Jak zarabiać więcej w transporcie?

Oceń nas

redukcja kosztów transportowychRedukować koszty, czy optymalizować przychody w transporcie?

Redukowanie kosztów może w pewnym momencie negatywnie odbić się na firmie, dlatego też skupmy swoją uwagę na działaniach, które zoptymalizują przychody.

Unikaj jak ognia pustych przebiegów

W Europie nawet 1/4 przejazdów to puste przebiegi. Dane GUS mówią, że w naszym kraju jest to nawet 1/3. Trzeba pamiętać, że „wożąc powietrze” generujemy koszty, nie zarabiając. Przedsiębiorca musi zapłacić za myto, paliwo i pensję pracownika, bez względu na to, czy pojazd jedzie załadowany, czy też nie. Każda kolejna tona towaru na naczepie to dla firmy czysty zysk.

Omijaj pośredników

Korzystasz z giełd transportowych i jeździsz na międzynarodówce? Nie bierz ofert z drugiej, czy trzeciej ręki, ponieważ w ten sposób oddajesz dużą część swojego potencjalnego zysku pośrednikom. Redukuj ilość pośredników. Interesują Cię przewozy po Niemczech, Austrii, Belgii? Na giełdzie transportowej szukaj ofert od firm pochodzących bezpośrednio z tych krajów. Bezpośredni dostęp do zachodnioeuropejskich spedytorów, pozwoli Ci realizować bardziej opłacalne zlecenia z pierwszej ręki i zarabiać więcej.

Stałe zlecenia to stały zysk

Długoterminowe zlecenia są szansą dla każdego przewoźnika na stały dopływ gotówki, możliwość budowania planów budżetowych oraz planowania tras pojazdów z większym wyprzedzeniem. Stałych zleceń możemy szukać na własną rękę, lecz dużo skuteczniej i łatwiej jest sięgnąć po sprawdzone źródła. Dlatego warto przejrzeć oferty internetowych platform transportowych. Dzięki takim narzędziom możliwe jest branie udziału w przetargach na stałe zlecenia transportowe, nawet na ogólnoeuropejskich relacjach.