Opublikowano ranking branży TSL według Dziennika Gazety Prawnej

5/5 - (1 vote)

ranking-firm-tsl-dziennik-gazeta-prawna

23 czerwca 2022 roku odbyła się uroczysta gala rozdania nagród dla liderów w branży TSL. Ranking najlepszych firm branży transportowej, spedycyjnej i logistycznej zorganizowano po raz 27. Jego wyniki zostały opublikowane w specjalnym dodatku do Dziennika Gazety Prawnej.

Najlepsze przychody i zyski w 2021 roku

2021 rok był jednym z najlepszych w historii dla firm wyróżnionych w notowaniu. Świadczą o tym opublikowane dane dotyczące przychodów firm w 2021 roku. Według nich, średnie tempo wzrostu przychodów firm działających w branży TSL wyniosło 34%. Łączna wartość przychodów zaś to ok. 41 mln złotych.

Przychód był jednym z głównych kryteriów oceny w rankingu. Zwycięzcą okazał się holenderski gigant – Grupa Raben, zajmujący się logistyką, magazynowaniem, krajowym i międzynarodowym transportem drogowym, transportem intermodalnym, spedycją morską i lotniczą, a także logistyką produktów świeżych.

1 miejsce: Grupa Raben

2 miejsce: Grupa Kapitałowa DPD Polska

3 miejsce: Grupa DSV

W kategorii: dynamika przychodów z działalności TSL na podium znaleźli się:

1 miejsce: TIRSPED

2 miejsce EV Cargo Global Forwarding

3 miejsce: VGL Solid Group

Jeśli chodzi o poszczególne działalności, w rankingu firm zajmujących się transportem drogowym, pierwsze miejsce zajęła firma Hegelmann Transporte, wśród spedycji drogowej najlepsza okazała się Grupa PEKAES, a w spedycji morskiej i oceanicznej – ROHLIG SUUS Logistics. Najlepsze wyniki spośród firm oferujących usług magazynowych zanotowała firma DHL EXEL SUPPLY CHAIN POLAND. W rankingu usług logistycznych na szczycie podium ponownie stanęła Grupa Raben.

Nastroje w branży w 2022 roku

Przedsiębiorcy biorący udział w notowaniu nie ukrywają, że pomimo bardzo owocnego 2021 roku, nie potrafią patrzeć w przyszłość z optymizmem. Skutki pandemii, wojny na Ukrainie, Pakietu Mobilności i innych przepisów wciąż są wciąż odczuwane – i z pewnością jeszcze długo będą. Według dr hab. Halina Brdulak ze Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie, wskaźnik nastrojów w branży na przełomie kwietnia i maja 2022 roku wyraźnie to pokazuje.

Pełen ranking zwycięzców dostępny jest w dodatku do Dziennika Gazety Prawnej:

https://g.infor.pl/p/_files/37497000/1-tsl-ranking-27-06-2022-dobry-37496603.pdf