Wolne ładunki według barometru transportowego

5/5 - (1 vote)

transportCzym jest barometr transportowy?

Jest to przede wszystkim narzędzie pozwalające tworzyć plan pracy. Obserwując stosunek popytu do podaży możemy rozpoznawać trendy panujące na rynku oraz łatwiej znajdować interesujące nas wolne ładunki.

Gdzie i dla kogo?

Barometr transportowy powstał z myślą o wszystkich osobach pracujących w branży TSL. Dostęp do niego mamy na stronach: etransport.pl oraz portatio.de. Korzystając z barometru pracownicy firm transportowych, dla których wolne ładunki są niczym złoto, uzyskują podstawę do negocjacji cen. Tę podstawę uzyskują również spedytorzy.

Bieżące obserwowanie barometru sprawia, że ustalenie ceny rynkowej staje się łatwiejsze. Barometr jest narzędziem pozwalającym na wydajniejsze planowanie dyspozycji. Dlaczego? Ponieważ przejrzyście obrazuje rynek transportowy. Oceniając sytuację, dotyczącą tego, gdzie wolne ładunki aktualnie pojawiają się w większej, a gdzie w mniejszej ilości, dyspozytorzy są w stanie określić i reagować na wahania cen i ogólnie lepiej zaplanować swoją pracę.

Jak powstaje barometr?

Dane dotyczące zarówno wolnych ładunków, jak i pustych przestrzeni ładunkowych pochodzą z giełdy ofert transportowych TimoCom. Firma ta, jako lider na europejskim rynku, posiada niezwykle dużą liczbę ofert każdego dnia (nawet 300 000). Ofert te są zgłaszane przez 85 000 użytkowników. Wszystkie one są analizowane dla potrzeb barometru transportowego i wizualizowane na bieżąco.